Wirówki laboratoryjne i ich warianty

Na rynku laboratoryjnym istnieją urządzenia, bez których praca w laboratorium byłaby ciężka i bezsensowna. My jako laicy niepracujący w laboratoriach, wiemy niewiele na temat używanych tam narzędzi. Niemniej jednak zaczerpnięcie wiedzy na ten temat z pewnością nie zaszkodzi, zważywszy na to, że wszyscy korzystamy z odkryć laboratoryjnych.

Jednym z najważniejszych urządzeń w laboratorium są wirowki laboratoryjne. Czym one są? Otóż wirowki laboratoryjne to urządzenia, które potrafią rozdzielać, wirować oraz filtrować różne emulsje. Jest to urządzenie elektryczne. Jego zaletę stanowi to, że potrafi ono nadać mieszanemu produktowi przyspieszenie większe od przyspieszenia ziemskiego. Niemniej jednak są różne wirowki laboratoryjne posiadające różne ukryte opcje. Jakie?

Na przykład niektóre wirowki laboratoryjne pozwalają na zamknięcie wirowanych ekstraktów pod kopułą i nadanie im konkretnej temperatury. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy sprawdzić jak zachowuje się dana ciecz w danej temperaturze.

 

Cześć! Miło mi gościć Cię na moim blogu! Znajdziesz tutaj wiele wpisów z kategorii mediów i reklamy, mam nadzieję, że tematyka bloga Cię zainteresuje i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej. Jeśli masz jakieś pytania to skorzystaj z formularza kontaktowego lub skomentuj wpis, na pewno sie do Ciebie odezwę 🙂
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.